Korek jest nietypowym surowcem pozyskiwanym z drzew. Jest to materiał całkowicie pochodzący z natury, który pozyskiwany może być nie uszkadzając dębu. Drzewa te żyją przede wszystkim na obszarze południowego morza Europy i są drzewostanami nie zrzucającymi liści a żyją niekiedy dwieście lat.

Korę z dębu zdobywa się raz na 10 lat, wyłącznie w określonych okresach, gdy zewnętrzna tkanka błyskawicznie przyrasta.

Korek pozyskują fachowcy, natomiast operacje te realizowane są tylko z pomocą rąk. Korek był wykorzystywany już setki lat w przeszłości. Stosowano go przy łowieniu ryb czy jako podeszwy do butów. Teraz wykorzystywany może być w kilku branżach przemysłowych. Z reguły stosuje się go w formie półproduktu budulcowego, ale również jako dekoracja domów. Za sprawą bezkonkurencyjnych parametrów, używany bywa również do produkcji rozlicznych materiałów dla biura i placówek edukacyjnych.

Materiał o naturalnych właściwościach

Korek może być substytutem, który posiada wiele swoistych właściwości, których jakakolwiek placówka przemysłowa nie mogłaby wykształcić w innych wyrobach. Fellem budują komórki, które są martwe. Dzięki temu może być lekki przez to nie moczy się, a to przyczynia się do tego, że staje się surowcem szczelnym. Korek nie ulega reakcjom chemicznym, a to warunkuje dobrą izolację oraz wytrzymałość. Z tej przyczyny przy wielokrotnym działaniu nacisku fellem może powrócić do początkowego kształtu bez jakichkolwiek deformacji. Na powierzchni nie skupiają się żadne jony ujemne. Z tej przyczyny nie występuje przyciąganie jak i pochłanianie pyłków. Antyelektrostatyczność tkanki korka przyczynia się do tego, że wydaje się znakomitym surowcem dla alergików. Co więcej korek jest bezzapachowy, nie produkuje trujących gazów jak i również nie drażni pęcherzyków płucnych. Przedstawiono tylko niektóre zalety, które demonstruje tego rodzaju wyjątkowy materiał.

Nietypowe artykuły

Fellem jest surowcem niezmiernie plastycznym w wyniku czego znalazł zastosowanie w wielu różnych sektorach technologicznych. Tworzy się z niego między innymi wspaniałe dodatki galanteryjne bądź nieszablonowe wyroby potrzebne w domu lub biurze. Dzięki temu, że bywa sprężysty, nie dzieli się na kawałki oraz jest bardzo odporny. Mamy możliwość wyszukać niemało produktów sporządzonych z korka dla przykładu na stronie https://cork24.co.uk. Przykładowo będą to ozdoby świąteczne albo ramki na zdjęcia. Te niezwykłe ozdoby są naturalne i ulegają ponownemu wykorzystaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *