Dość małe pasmo gór w Karpatach Wschodnich to oczywiście Bieszczady. To magiczne miejsce cechujące się zróżnicowanym klimatem, niedziwaczną w innych miejscach Polski fauną i florą i niebanalnym kształtem rzek i grzbietów górskich. Chociaż nie wyznaczają najwyższych w Polsce gór, to mimo wszystko piesze wędrowanie w Bieszczadach sprawia wędrowcom mnóstwo przyjemności.
góry i lasy
Szlaki turystyczne wizytowane w dowolnej porze roku a przyleganie z parkami narodowymi zlokalizowanymi na terenie Ukrainy i Słowacji umilą przebywanie w górach.

góry

Czar Doliny Sanu jest jak magnes

Pewnym z najpiękniejszych terytoriów ulokowanych w obrębie pasma górskiego północnych Bieszczadów jest PK Doliny Sanu. Stanowi obwolutę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Charakterystyczny klimat parku wyznaczają stare lasy buczynowe, które ustanowią ostoje dla wielkich ssaków. Pobyt w tym uroczym miejscu jednoczy się z różnorakimi atrakcjami. Akcje integracyjne w górach dla świeżo przybyłych, ładne ścieżki naturalne, niebanalne ukształtowanie powierzchni oraz bezgraniczna bioróżnorodność sprawiają, że podróżnicy z chęcią powracają do Doliny Sanu. Wizyta w Parku wiąże się nie tylko z podziwianiem jego pięknej roślinności, ale dodatkowo obcowaniem w szczegółowym Obszarze rezerwacie ptaków. Gama siedlisk nadzwyczaj rzadkich ptaków jest na tym obszarze szczególnie kluczowe.
zabytkoway cmentarz

Selekcjonujemy miejsce na relaks

Park Doliny Sanu jest mało zurbanizowany, na jego terenie jest zaledwie parę kolonii i osad.
Goście zatrzymują się w gospodarstwach turystycznych i domach wypoczynkowych, które dają im szansę bycia pośród zbiorowisk leśnych.
Jedną z bardziej ciekawych ofert relaksu gwarantuje http://www.zielonapolana.com.pl/imprezy_integracyjne.php Ośrodek Zielona Polana położony w malowniczej okolicy u wrót Bieszczad gwarantuje relaks dla całej familii, staruszków czy szkół.
Mogą oni liczyć na wiele atrakcji turystycznych, wśród których znajdują się imprezy integracyjne, przyrodnicza edukacja, wspólne piesze wycieczki czy spływy kajakowe. A całokształt to w spokojnej i przepięknej okolicy. Bieszczady są idealnym miejscem do relaksu. Nie są przepełnione podróżnikami jak inne regiony górskie w Polsce a charakterystyczne i nieczęsto spotykane w Polsce rośliny i zwierzęta znakomicie urozmaicają obecność w tej części Polski. Te pasma górskie są kapitalnym lekarstwem na wyczerpanie i napięcie nerwowe. Odwiedzający otrzymują zastrzyk energii i optymizmu.